На Херсонщині відкрили пʼять центрів телемедицини

9 Жовтня 2023

Вони працюватимуть у деокупованих громадах, в яких проживає кілька тисяч людей. Через брак лікарів, люди не завжди можуть оперативно отримати необхідну допомогу.

Тож громадська організація «Кейсерс» забезпечила медсестер на місцях усім необхідним для відкриття телемедичних центрів, повідомляє Херсонська ОВА,

Приміщення облаштовані меблями, пристроями для проведення аналізу крові та сечі, а також мають генератори, старлінки та компʼютери для організації телемедичних консультацій.

Також медустанови отримали телемедичне обладнання, серед якого кардіограф, електронний стетоскоп, спірограф, usb-отоскоп. Завдяки цьому медсестри можуть записати роботу серця пацієнта, зробити фото вуха, провести інші дослідження та передати результати лікарям.

Зараз проводять тренінги, на яких вчать медсестер користуватися цим обладнанням та програмами, щоб проводити телемедичні консультації.

Співпраця з громадською організацією продовжуватиметься! Адже Департамент здоровʼя Херсонської ОВА підписав меморандум з представниками ГО «Кейсерс» .

Проєкт створено ГО «Кейсерс» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.