Можливість безкоштовного навчання в магістратурі ХДУ за рахунок ваучерів від центру зайнятості

25 Травня 2023

Херсонський державний університет бере участь у державній програмі, яка дозволяє безкоштовно вступити до магістратури за рахунок ваучерів від центру зайнятості. Наразі пропонується 5 спеціальностей, фахівців з яких найбільше потребує Україна. Навчання дистанційне, тобто отримати освіту та нові перспективи можна з будь-якого куточку світу.

Про це повідомляє пресцентр ХДУ

Магістерські спеціальності Херсонського державного університету, на які можна вступити скориставшись ваучером на навчання:

– 014 Середня освіта (фізика, хімія, біологія та здоров’я людини, географія, математика, фізична культура, трудове навчання та технології, фізична культура);

– 053 Психологія;

– 121 Інженерія програмного забезпечення;

– 231 Соціальна робота;

– 241 Готельно-ресторанна справа.

Хто може претендувати?

Ваучер на навчання видається центрами зайнятості особам, які НЕ зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам. Тож право на отримання ваучера мають:

– віком 45+ (до досягнення пенсійного віку);

– які мають страховий стаж не менше 15 років;

– не зареєстровані в службі зайнятості;

– які мають професійно-технічну освіту;

– які мають вищу освіту;

– які були звільнені із військової служби (крім строкової служби);

– які були звільнені зі служби в органах внутрішніх справ;

– які були звільнені із Державної служби спецзв’язку та захисту інформації України;

– які були звільнені із ДСНС, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату, або за станом здоров’я;

– які були звільнені з військової служби після участі АТО/ООС;

– є внутрішньо переміщеними особами (ВПО), за відсутності для них відповідної роботи;

– особи з інвалідністю, за відсутності для них відповідної роботи;

– особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

– особи, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій.

У претендента має бути диплом бакалавра або магістра.

Як це відбувається?

Треба звернутись до приймальної комісії Херсонського державного університету, далі – консультація з фахівцем центру зайнятості, який перевіряє відповідність до вимог державної програми.

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на підготовку на наступному рівні освіти, перепідготовку за наявності диплому бакалавра або магістра.

Якщо ви маєте право на отримання ваучера, подаєте документе до ХДУ. Вступ відбувається дистанційно, на контракт, тобто за спрощеною процедурою – іспити з іноземної мови та фахового іспиту в ХДУ та мотиваційний лист. Не треба НМТ, ЄВІ і тд.

Після успішного складання іспитів, здобувача зараховують на навчання. Формат дистанційний (синхронно та асинхронно). Кошти за навчання перераховує університету держава. Здобувачу нічого не потрібно платити. Лише сумлінно навчатись на обраній спеціальності і планувати своє успішне майбутнє.

Зі всіх питань звертайтеся:

+380 96 613 05 15

+380 68 446 29 93