В Херсоні започаткували серію вуличних виставок для подолання депресії

30 Липня 2023

В центрі Херсона з’явилася перша вулична галерея – роботи херсонської художниці Світлани Юр’євої у вікнах Будинку вчителя.

Про це повідомив в Facebook Центр культурного розвитку «Тотем».

Ця виставка – перша з десяти, і всі вони об’єднані тим, що художники – херсонські, а роботи розташовані на плитах ОСБ, якими забиті вікна і вітрини.

Саме ця локація дала поштовх всьому проєкту – ще влітку до нас зателефонував Антон Єфанов, з яким ми дружили і співпрацювали ще коли він був директором Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, розташованого саме в цьому будинку. Антон спитав, чи можна щось зробити, щоб забиті плитами ОСБ вікна не наганяли депресію. І ми почали думати. Так виник проєкт «На плаву», мета якого – повернути Херсону мистецтво наших художників, бо, навіть попри те, що багато з них зараз ВПО, серце ж все одно в Херсоні. І от саме місто дає сигнал, що вони потрібні. Звісно, повертатися поки що небезпечно, тому ми вигадали таку форму – розміщувати їхні роботи у вигляді роздруківок, щоб заповнювати порожнечу і нагадувати, що митці Херсона – з Херсоном, що ми разом і тримаємося на плаву попри всі спроби нас знищити

– йдеться в повідомленні

Для вікон Будинку вчителя обрано серію Світлани Юр’євої, яка називається «50 відтінків зеленого». Це дуже ніжні акварелі, на яких військові та їхні сім’ї, і кожна робота випромінює любов.

Сама художниця, коли побачила свої роботи в Херсоні, сказала:

Я про таке тільки мріяти могла! Мене радує, що я можу показати свою вдячність військовим, які є в Херсоні. Що херсонцям буде трішечки легше і приємніше сприймати місто таким, яке воно зараз – бо це справжня галерея».