Почав роботу гуманітарний коридор між Росією та Україною для мешканців окупованих територій

8 Серпня 2023

Українці, які евакуйовуються з тимчасово окупованих територій, можуть повернутися на підконтрольну територію України через пункт пропуску Колотилівка (рф) — Покровка (Україна). Про це повідомляють в Мінреінтеграції України.

Від 5 серпня 2023 року пункт перетину на кордоні Бєлгородської та Сумської областей знову відновив свою роботу.

На українському кордоні діє волонтерський гуманітарний центр, де всі українці можуть отримати безкоштовну психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу, а також переночувати і дістатися до Сум або інших міст України.

Нагадуємо, що охочі евакуюватися із Сумської області можуть також скористатися спеціальним евакуаційним поїздом Суми — Київ. Він щодня курсує з Сум: відправляється о 6:47 і прибуває до Києва об 11:41.

На вокзалі Укрпошта виплачує кожному громадянину по прибуттю 3 тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю та 2 тисячі гривень для всіх інших осіб.

Усіх охочих Київська ОВА буде розміщувати в модульному містечку Вишгородського району.

З питань евакуації звертайтеся за телефоном гарячої лінії Сумської ОВА: (0542)-77-99-55 або на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.

Наразі повністю безпечних шляхів виїзду з тимчасово окупованих територій немає. Однак, в разі, якщо ви ухвалите рішення про виїзд, просимо дотримуватись будь-яких заходів безпеки, які збережуть життя і здоров’я, а також користуватись зазначеними пунктами пропуску та контактами для в’їзду на підконтрольну територію України.