У Херсоні в рамках фестивалю “Від Конституції до Незалежності” розмалювали 15 бетонних укриттів

25 Серпня 2023

Протягом двох місяців у Херсоні тривав відкритий артфестиваль стінописів на укриттях “Від Конституції до Незалежності”. Його провели, щоб підтримати херсонців та надати бетонним сховищам привабливого вигляду.

В заході взяли участь мистецькі заклади Херсона, до яких приєдналися різні організації, творча спільнота. Авторкою кількох ескізів стала викладачка школи мистецтв № 1 Олена Петровська.

“Ми шукали щось, щоб не було дуже військове, не лякливе, а більш яскраве, аби ці сірі коробочки водночас ставали прикрасою нашого міста і підіймали настрій навколишнім. І ти коли робиш щось гарне, то й тобі якось приємніше стає на душі” говорить викладачка.

Аркадій Пейган викладає в школі мистецтв гру на гітарі. Говорить, малюнки на укриттях  це мистецтво, яке дає можливість розвиватися

“Тут герб, ЗСУ, буде зброя — танчики, РСЗВ, ракети. Сіре місто і так мало людей у нас — яскраві фарби розбавлять наше життя. Вони яскравішими зроблять нас” розповів музикант.

Ескізи на укриттях художниця наносить крейдою, а розфарбовувати малюнки допомагають колеги, розповіла Наталія Юха.

“Хоча б у такий спосіб ми спілкуємося з жителями нашого міста зараз. Не секрет, що ми займаємося онлайн, концертів немає можливості проводити зараз. Але таке от спілкування так надихнуло” сказала викладачка школи мистецтв.

За її словами, робота з муралами викликала зацікавлення у перехожих. Місцева жителька Лариса каже, чим сіре стоїть, то краще таке  радує людей.

“Розмальовано гарно, а так — не знаю, як воно буде допомагати. Дивитися приємно, звичайно, на гарні малюнки” вважає херсонець Дмитро.

У артфестивалі “Від Конституції до Незалежності” взяли участь мистецькі заклади Херсона, до яких приєдналися різні організації, творча спільнота, розповіла головна спеціалістка управління культури Херсонської міської ради Марина Друзякіна. На 15 бетонних укриттях з’явилися малюнки на військову тематику, підтримку ЗСУ, херсонські кавуни, державний прапор.

“Де живе культура, де живе мистецтво, там є життя. Ми кинули клич громадськості, тому що з’явилися — правильно, що з’явилися — бетонні укриття. В місті їх понад 120 одиниць. Але вони сірі, і ці сірі будні нас почали трошки дратувати, тому що хочеться жити повним яскравим життям” розповіла головна спеціалістка.

Артфестиваль офіційно закритий, але деякі стінописи досі в процесі оформлення.