Медичні працівники херсонської лікарні імені Тропіних пройшли навчання щодо допомоги в питаннях ментального здоровʼя

2 Лютого 2024

36 медичних працівників (23 сімейних лікарі, 13 медичних сестер) лікарні ім. А. і О. Тропіних пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP і можуть допомагати пацієнтам у питаннях ментального здоровʼя.

У січні поточного року із запитами до сімейних лікарів поліклінік лікарні звернулося близько п’ятисот пацієнтів щодо допомоги в питаннях психічного здоров’я. Здебільшого це – жінки, люди похилого віку, а також люди, які пережили гостру травмуючу подію через війну.

У лікарні рекомендують звернутися до власного сімейного лікаря, якщо з’явилися проблеми із ментальним здоров’ям. За згодою він може провести скринінг ментального самопочуття, призначити необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, розробити план ведення та лікування, надати першу психологічну допомогу, супроводжувати пацієнта, надавати психологічну підтримку членам родини, які доглядають за пацієнтом, а також навчити технік самодопомоги тощо. За потреби лікар скерує до вузького спеціаліста.

Лікарі-педіатри також пройшли відповідне навчання, тому можуть прийти на допомогу дітям.

Варто зазначити, що послуги у сфері ментального здоровʼя, які надають терапевти та сімейні лікарі, передбачені Програмою медичних гарантій, тому є безкоштовними.