Щодо порядку оплати херсонцями житлово-комунальних послуг

19 Лютого 2024

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 р. № 1 405, якою внесені зміни у порядок оплати житлово-комунальних послуг.

Зокрема, цим документом заборонено нарахування плати та стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з жителів населених пунктів за період окупації військами рф. Під цю категорію потрапляє і Херсонська міська територіальна громада, а саме за період з 2 березня по 11 листопада 2022 року.

Всі підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, повинні здійснити перерахунки протягом березня-квітня поточного року.

Що це означає для населення?

У разі, якщо людина за період окупації вже сплатила комунальні послуги, то ці суми переносяться на поточний період як переплата. Якщо людина не оплачувала послуги в окупаційний період, то ці суми вже не вважаються боргом і стягувати їх ніхто не має права.

Усі нарахування за період окупації переносяться на позабалансові рахунки підприємств, які надають житлово-комунальні послуги. На сьогодні питання повного списання боргів на законодавчому рівні не вирішене.

Але з моменту деокупації оплата комунальних послуг і борги по ній не скасовуються, навіть в зоні активних бойових дій, до якої наразі входить Херсонська міська територіальна громада.