У Херсоні запрацював стаціонарний Центр допомоги врятованим

2 Липня 2024

З 1 липня 2024 року Центр допомоги врятованим у Херсоні запрацював у стаціонарному форматі. Відтепер постраждалі від війни мешканці міста можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку не лише за допомогою мобільного Центру, а також і стаціонарного.

Адреса стаціонарного Центру допомоги врятованим публічно не розголошується з міркувань безпеки. Дізнатися про місцезнаходження сервісу можна за номером телефону +38 (050) 626 13 79. Центр працює з 9:00 до 16:00 з понеділка по пʼятницю.

Водночас у Херсоні продовжує роботу мобільний Центр допомоги врятованим, який працює у місті з січня 2023 року. У квітні цього року, мобільний Центр отримав новий автомобіль за підтримки уряду Іспанії, завдяки якому спеціалісти можуть надавати допомогу не лише мешканцям міста, а й області.

«Війна завдає травми, з якими часто складно справитися самотужки. Саме тому для нас вкрай важливо, щоб доступ до якісної психологічної та соціальної підтримки був у якомога більшої кількості людей. Відкриття Центру допомоги врятованим у Херсоні у стаціонарному форматі означає, що сервіс стає ще доступніший. Дякуємо Уряду України та міжнародним партнерам, які допомагають українцям у такі непрості часи», – заявив Представник UNFPA в Україні Массімо Діана.

Команди мобільного та стаціонарного Центрів – висококваліфіковані фахівці та фахівчині, які пройшли спеціалізоване навчання та постійно вдосконалюють свої навички.

У Центрах допомоги врятованим усі, хто постраждав від війни, зокрема люди, які зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, можуть отримати комплексну соціально-психологічну, юридичну та інформаційну підтримку. Уся допомога у Центрі надається безоплатно, безумовно та конфіденційно.

«Херсонщина продовжує потерпати від ударів російської армії. Ворог – цинічний і підлий, тому для своїх атак він обирає цивільну інфраструктуру та мирних людей. На жаль, щодня від російських обстрілів страждають люди – гинуть, отримують поранення чи залишаються без даху над головою. Жителі Херсонщини, постраждалі через російську агресію, потребують соціальної підтримки й турботи. Для них і працюватиме стаціонарний Центр допомоги врятованим»  – зазначає Олександр Прокудін, начальник Херсонської обласної військової адміністрації.

До команди Центрів можна звернутися за психологічною та правовою підтримкою, а також для отримання інформації щодо гуманітарної та медичної допомоги, соціальних виплат, пошуку тимчасового житла та роботи, влаштування дітей у навчальні заклади, розв’язання юридичних питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), отримання та відновлення будь-яких документів тощо.

«Завдяки тривалій та плідній роботі з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, вже менш ніж через два місяці після звільнення Херсону в громаді запрацював  мобільний Центр допомоги врятованим. Це було обумовлено тим що Херсонська міська громада тривалий час перебувала в окупації Росії, за цей період тисячі херсонців та херсонок різного віку побували у російських катівнях, де піддавались тортурам, в тому числі із використанням струму. Десятки тисяч містян проходячи російські блокпости та піддавалися знущанням окупантів. Вдячний за підтримку міжнародних організацій за допомогу в організації спеціалізованих послуг херсонцям, які постраждали внаслідок збройної агресії рф», – заявив начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко. 

Центр допомоги врятованим у Херсоні створено за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції  у співпраці з місцевою владою та громадською організацією Херсонський обласний центр “Успішна жінка”.

Загалом Центри допомоги врятованим працюють у 12 містах України. Контакти Центрів можна дізнатися за посиланням.