Якщо ваше житло повністю зруйноване через російську агресію і ви вирішили його відбудувати, то після отримання в застосунку ДІЯ повідомлення про нарахування грошової компенсації на відбудову маєте зробити наступне.
Крок 1
Власник або кожен зі співвласників повинен припинити право власності на знищений житловий будинок.
Зробити це можна, скориставшись послугами державного реєстратора в ЦНАПі або нотаріуса.
За відсутності права власності на земельну ділянку під знищеною будівлею її потрібно оформити в установленому порядку. При цьому земельна ділянка залишається у власності, навіть якщо будувати забажають на іншій оформленій земельній ділянці у будь-якій точці України, крім зони активних бойових дій або окупованих територій.
Крок 2
Власник повинен замовити розроблення будівельного паспорта (проєкту) або схеми намірів забудови земельної ділянки (у сертифікованого спеціаліста або в установі, що має таких спеціалістів) та надати її на затвердження до територіального органу містобудування за місцем здійснення будівництва.
Крок 3
Власник/замовник інформує про початок будівельних робіт через ЦНАП або застосунок ДІЯ за місцем здійснення будівництва.
Крок 4
Після опрацювання вищевказаних кроків замовника, за умови наявних коштів на небюджетному рахунку Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, система ДІЯ автоматично сформує суму у розмірі перших 50% від загальної суми нарахованої грошової компенсації, яка надійде на банківську карту єВідновлення замовника.
❕ВАЖЛИВО: термін використання всіх коштів компенсації замовником – 36 місяців.
Крок 5
Проведення будівельних робіт. Замовник може здійснювати як придбання будівельних матеріалів, так і виконання будівельних робіт самостійно або замовивши відповідні послуги та роботи у суб’єктів господарювання, перелік яких наведено у застосунку ДІЯ.
Крок 6
Після отриманого першого платежу замовник подає проміжний звіт із використанням застосунку ДІЯ або через ЦНАП не пізніше 18 місяців з дати зарахування першої виплати.
Залишок коштів виплачується після проведення перевірки процесу будівництва та підтвердження цільового використання першого платежу комісією на місці проведення робіт.
Крок 7
Замовнику після закінчення будівництва необхідно замовити виготовлення технічного паспорту БТІ, ввести об’єкт в експлуатацію, подавши декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Це здійснюється через ЦНАП або із використанням застосунку ДІЯ.