Упродовж п’яти років фахівцям установи вдалось перевести у цифровий формат лише 2% документів, але серед них – найбільш запитувані: генеалогічні відомості, документи про Голодомор та Голокост, а також боротьбу за незалежність України у 1918–1921 роках.
Саме завдяки цій технології вдалось врятувати частину фондів від рук російських загарбників.
“Коли Херсонщина зазнала окупації, наш архів також був окупований та частково розграбований, але завдяки програмі оцифрування наших архівних фондів нам вдалося зберегти значну частину викрадених фондів у цифрі”, — розповідає директорка обласного Держархіву Ірина Лопушинська.
Наразі працівники зосередились на оцифруванні документів органів виконавчої влади, які допомагають громадянам відновити права на майно та землю, знищені чи втрачені внаслідок війни.
У нелегкій роботі з електронного збереження документів архіву також допомагають міжнародні партнери. Торік заклад підписав угоду з міжнародною корпорацією “Family Search”, яка надала обладнання для пришвидшення процесу.
Також архів має власний сайт, де працівники публікують цифрові копії документів.
“Все у вільному доступі, абсолютно безкоштовно, не за що платити не потрібно. Водяних знаків в нас немає і все можна завантажувати для дослідження власного родоводу або наукових потреб”, — зазначила Ірина Лопушинська.