Хаб “Орбіта” став вже пʼятим простором ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка” для підтримки родин з дітьми у Херсоні. Простір працює понад п’ять місяців і весь цей час Карина з дітьми – постійні його відвідувачі. За цей період доньки Софія, Христина та Дар’я отримали набагато більше, ніж сподівались. Яку підтримку надали родині та які ще послуги можуть отримати мешканці Херсону – читайте далі.

Родина Карини вперше звернулась до хабу для занять з логопедом, щоб виправити вимову середньої дочки Христини, яка навчається в першому класі. Наступного разу мама звернулась до психолога хабу з проханням індивідуальних занять для старшої доньки Даши – дівчина шукала порад, як впоратися з підлітковими проблемами. З часом мама почала приходити в хаб і з найменшою дочкою, однорічною Софією. “Кожний працівник хабу зробив потроху щось важливе і цінне для всіх моїх дітей. Без нього нам би довелося сидіти вдома. Тут я відпочиваю, а діти під наглядом, грають та розвиваються, спілкуються та радіють життю”, – каже Карина.

У хабі ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка” доступний широкий перелік психосоціальних послуг, які включають індивідуальні та групові консультації психолога та логопеда, соціальний супровід родин з дітьми (кейс-менеджмент), а також майстер-класи з елементами арттерапії. Додатково до хабу приходять бібліотекарі, вихователі дитячих садків, хореографи та фахівці Будинку дитячої творчості, аби проводити для дітей окремі заняття.

“До війни я була успішною бізнес-вумен і одночасно волонтером з великим стажем, тому легко і швидко змогла організувати простір хабу так, щоб діти відчували себе тут затишно, безпечно, весело та вільно; щоб вони кожен день могли дивуватись чимось новим, – каже адміністраторка хабу Галина. – Необхідно надихати також і колег, підтримувати їхній розвиток, стимулювати до руху. Звісно, багато роботи та звітності, але важливо за всім цим не пропустити головне – дітей і можливість передати їм всі наші надбання”.

Олександра, кейс-менеджерка хабу, проводить роботу з надання допомоги внутрішньо переміщеним родинам з дітьми: “Кейс-менеджмент – це можливість в межах проєкту дослідити нагальні потреби соціально вразливих родин з дітьми, і допомогти їм покращити умови життя. Я бачу, наскільки люди щасливі, що їм хтось реально, не лише на словах, допомагає. Наприклад, для багатодітної сімʼї Карини, які є ВПО, ми надали шкільне приладдя, іграшки, постільну білизну, взуття, настільні ігри та памперси”.

Логопединя хабу Світлана розповіла про заняття з Христиною та їхньою роботою по корекції вимові звуків: “Ми читаємо та переказуємо оповідання, вчимо напам’ять вірші, ставимо запитання, тренуємо і письмову мову. На заняттях Христина з подружкою грають в пальчиковий театр, де розігрують маленькі сценки за прочитаними книгами зі спеціальними наручними іграшками”. І батьки, і фахівчині хабу помічають неймовірні результати роботи з родиною.

Алла, психологиня хабу, розповіла про індивідуальні заняття з Дашею, старшою донькою в родині Карини. “Даша стикалася з поширеними підлітковими проблемами: закритість та сум, відчуття самотності через навчання онлайн, страх від обстрілів та тривожність, – каже Алла. – Нам вдалося встановити гарний контакт. Даша поділилася своїми труднощами та побажаннями, виникла довіра і через два місяці спільної роботи Даша знайшла себе в хабі і стала однією з найактивніших учасниць танцювальних занять, їй також подобається вишивка бісером”. Алла зазначає, що дівчина стала більш зосередженою, краще вчиться і зараз готується до вступу в медичний коледж після 9 класу. Алла також проводить групові батьківські консультації з питань позитивного батьківства, емоційного розвитку дітей та вікової психології.

Сама Даша на питання, що їй дає хаб, каже: “Радість, танці, друзі – тут я жива”. Даша відвідує хаб разом з однокласниками, лише тут вони мають змогу спілкуватися наживо.
Розбомблені будинки в Херсоні можна буде відновити, а дитинство дітям ніхто ніколи не поверне. Іншого дитинства в них не буде, а хаб та його фахівці повертають дітям можливість жити повноцінно і з радістю проживати свої дитячі роки.

Громадська організація “Успішна жінка” у співпраці з ЮНІСЕФ та за підтримки Європейського Союзу реалізує проєкт “Надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджмент родин з дітьми у Херсонській області, які постраждали внаслідок війни” у форматі хабів, впроваджуючи інтегровану модель психосоціальних послуг.