Яка різниця між паперовим та електронним військовим документом

Благодійникам і волонтерам | Воїнам ЗСУ і їх родинам | Різне | Тимчасово переміщеним особам

Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ. Такий документ можуть вимагати деякі службові особи згідно з їх компетенцією на перевірку. Який же саме документ можуть вимагати такі особи: паперовий чи елкетронний?

Cтаття 22 вказаного Закону передбачає, що військово-обліковий документ (надалі – ВОД) пред’являється особою за вимогою:

– уповноваженого представника ТЦК СП;

– поліцейського;

– представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Під час перевірки документів перевіряючий може застосовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

ВОД створюється у паперовій та/або електронній формі

Наявність у особи ВОД в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, прирівнюється до військово-облікового документу у паперовій формі, адже вони мають однакову юридичну силу.

Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру, а роботодавцю – формувати список військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.

Для формування військово-облікового документу в електронній формі необхідно скористатися засобами:

– Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;

– Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;

– Порталу «Дія», зокрема з використанням мобільного додатка «Дія».

Військово-обліковий документ в електронній формі формується на безоплатній основі за бажанням особи після проходження нею електронної ідентифікації та автентифікації, за умови підключення електронного пристрою до Інтернету та наявності в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про таку особу.

Але електронний вод є дійсним лише за наявності QR-коду, який містить відомості про військово-обліковий документ в електронній формі, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній. Також він може бути роздрукований для пред’явлення.

Ще консультації