Багатодітні боржники по аліментам не матимуть відстрочки від мобілізації

Різне

З 18 травня батьки, які мають трьох і більше дітей, не матимуть права на відстрочку від призову під час мобілізації, у разі наявності заборгованості по аліментах.

Відповідно до чинного законодавства за несплату аліментів боржники вносяться до Єдиного реєстру боржників з арештом коштів на  банківських картках, забороною на виїзд за України, керування ТЗ, користування вогнепальною зброєю.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, КРІМ ТИХ, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці (пункт 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

З 18 травня військовозобов’язані батьки трьох чи більше дітей мають з’явитися до ТЦК протягом 60 днів. Такі громадяни (не лише чоловіки, а й жінки з фармацевтичною чи медичною освітою) повинні довести право на відстрочку, якщо не мають бажання проходити службу. І не лише факт батьківства трьох або більше неповнолітніх дітей, а й відсутність заборгованості, якщо є платниками аліментів.

Навіть якщо така відстрочка буде отримана, але згодом така особа матиме заборгованість по аліментах понад три місяці одній дитині, право на відстрочку втрачається.

ТЦК подаватимуть запити в Державний реєстр боржників та виконавчих проваджень. Реєстр відправлятиме у відповідь довідки за зразком довідки про несудимість.

В подальшому ТЦК буде ухвалювати рішення щодо наявності або відсутності права на відстрочку.

Для довідки:

Станом на 1 березня 2024 року на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебуває 520,2 тис. документів про стягнення аліментів. У середньому по країні чисельність неплатників аліментів – 500 тис., з яких станом на березень 16 200 осіб (3 %) – жінки.

Ще консультації