Безоплатне протезування в Україні

Воїнам ЗСУ і їх родинам | Допомога постраждалим від війни | Тимчасово переміщеним особам

Протезування в Україні є безоплатним. Держава гарантує встановлення якісних протезів, а також покриває їх обслуговування та, за потреби, ремонт

Право на безоплатне протезування:

На безоплатний протез мають право усі українці, зокрема:

– військовослужбовці та службовці правоохоронних органів, ветерани;

– постраждалі від війни цивільні громадяни;

– особи з інвалідністю, які отримали інвалідність не через бойові дії;

– діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату. 

Перелік докуменів для отримання безоплатного протезування:

– Паспорт громадянина України та РНОКПП.

– Довідка про обставини травми від командира військової частини (для військових).

– Висновок про необхідність забезпечення осіб з обмеженнями функціонування допоміжними засобами реабілітації.

– Посвідчення УБД (для військових за наявності).

Направлення на забезпечення протезом прийде в електронному кабінеті особи з інвалідністю, навіть якщо ви подавали документи не через цей кабінет, а, наприклад, у ЦНАПі. Радять у будь-якому випадку зареєструватися в електронному кабінеті. Направлення дає можливість обрати будь-яке протезне підприємство.

Спосіб звернення.

Звернутися до протезного підприємства можна у будь-який спосіб: онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника чи керівника реабілітаційного відділення. Після чого подати офіційну заявку (в паперовій чи електронній формі) до протезного підприємства. Фото або сканкопію заявки потрібно завантажити в електронний кабінет, якщо подаєте заявку через електронний кабінет.

Платити за протез не потрібно

Також держава покриває вартість якісного обслуговування та ремонту протезних виробів. Важливо, що для військових сума компенсації втричі вища у порівнянні з цивільними. Станом на сьогодні максимальна компенсація вартості протеза – 2 млн грн. Для кожного типу протеза держава визначає граничну вартість.

Скільки чекати на готовий протез?

У середньому, отримати протез можна впродовж 45 робочих днів. При простих випадках на виготовлення протеза достатньо 3 тижні. Максимальний час очікування з моменту подання документів до забезпечення протезом – 3 місяці.

Протезування в залежності від встанволення інвалідності?

Якщо людина постраждала внаслідок війни, для забезпечення протеза не потрібно чекати встановлення інвалідності. В інших випадках для отримання безоплатного протеза встановлення інвалідності потрібне.

Ще консультації