Чи присвоять усім загиблим воїнам звання Герой України?

Воїнам ЗСУ і їх родинам

Нещодавно в Парламенті зареєстровано законопроект №10171 «Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України «Про державні нагороди України» (щодо присвоєння звання Герой України (посмертно)».

З пояснювальної записки до законопроекту слідує, що велика кількість зареєстрованих електронних петицій щодо присвоєння звання Герой України (посмертно) свідчить про необхідність системного, на рівні закону вирішення важливого для суспільства питання.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про державні нагороди України» вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України. Звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення.

Метою проекту Закону є системне (на законодавчому рівні) вирішення питання присвоєння звання Герой України військовослужбовцям, які віддали своє життя, захищаючи Україну під час російської агресії, задля невідкладного вираження заслуженої, достойної та справедливої шани всім нашим героям.

Ініціатор законопроекту пропонує внести до Прикінцевих положень Закону України «Про державні нагороди України» новий пункт 3-2 такого змісту:

«Звання Герой України присвоюється посмертно кожному громадянину України, який в період дії в Україні воєнного стану, що введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, брав безпосередню участь в бойових діях, в разі його загибелі (смерті) під час виконання ним обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, або в разі його смерті протягом року після припинення або скасування воєнного стану, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби».

Для інформації:

Членам сімей осіб, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно), виплачується одноразова грошова винагорода в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України.

Ще консультації