Е-направлення на медичні обстеження

Різне

Первинну медичну допомогу українці можуть отримати за місцем фактичного перебування без направлень. Її надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Але для отримання вузькоспеціалізованої допомоги – потрібне електронне направлення.

Електронне направлення – цифровий документ, який технічно забезпечує скерування пацієнта до надавача медичної послуги для отримання консультації лікаря-спеціаліста, проведення лабораторних або візуальних досліджень тощо.

Наразі в електронній системі охорони здоров’я створено понад 562,9 млн електронних направлень для майже 36,5 млн пацієнтів. Це свідчить про те, що е-направлення є одним із найпоширеніших електронних медичних сервісів в Україні.

Направлення може бути на консультацію до лікаря-спеціаліста або:

– на візуалізацію – такі обстеження як рентген, ультразвукова діагностика, магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія, ангіографія, енцефалографія та багато інших;

– на лабораторну діагностику, яка передбачає біохімічні, бактеріологічні, імунологічні, генетичні, цитологічні, вірусологічні та інші дослідження біоматеріалу пацієнтів.

Е-направлення виписує той лікар, який приймає рішення щодо необхідності провести додаткові обстеження. Технічна можливість його виписати доступна для всіх лікарів, які працюють в електронній системі охорони здоровʼя: як лікарі первинної допомоги, так і лікарі-спеціалісти.

В електронному е-направленні не вказується лікар і заклад, куди направляється пацієнт.

Пацієнт може самостійно обрати медзаклад та отримати допомогу, на яку його направив лікар, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. У е-направленні – лише код послуги та інформація про медзаклад і лікаря, який його створив. При цьому пацієнт може обрати як комунальний заклад, так і приватну клініку чи лікаря-ФОП, які законтрактовані з НСЗУ за відповідним пакетом послуг, – у такому разі пацієнт може отримати допомогу за направленням безоплатно.

Пацієнт може потрапити на прийом до певних лікарів без направлення. Це, зокрема, гінеколог, психіатр, стоматолог, нарколог, фтизіатр. Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт перебуває під медичним наглядом для лікування від хронічних захворювань. Також не потрібно щоразу отримувати направлення до лікуючого спеціаліста, в якого пацієнт проходить лікування.

Ще консультації