Коли громадянину можна залишити попередній закордонний паспорт при отриманні нового?

Різне

Отримання громадянами України нового паспорту для виїзду за кордон передбачає анулювання та вилучення попереднього. Проте, є випадки, коли старий паспорт можна залишити.

При оформленні нового закордонного паспорту можна залишити старий паспорт собі, якщо у ньому наявна діюча віза, вільних сторінок для штампів та віз не залишилося, а до закінчення строку дії такого паспорту залишилось більше, ніж півроку.
У разі, якщо у паспорті проставлена діюча віза, відсутні вільні сторінки для віз та штампів, а строк дії такого паспорту менше, ніж півроку, то такий паспорт анулюється (шляхом проставлення двох отворів у машинозчитувальній зоні) та може не вилучатися за заявою громадянина.

Паспорт визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується також у разі:
— закінчення строку дії закордонного паспорта;
— зміни інформації, внесеної до паспорту.
У зазначених випадках за письмовою заявою заявника анульований паспорт для виїзду за кордон як виняток може бути залишений громадянину, якщо:
— в ньому наявна діюча віза або відмітка про тимчасове проживання в іншій державі;
— якщо такий паспорт є підставою для отримання або продовження дозвільних документів на проживання в іншій державі.

З огляду на це, важливо при поданні заяви на оформлення нового паспорта:
— одразу повідомити представника органу міграційної служби (паспортного центру, консульства), який приймає звернення, про намір залишити старий закордонний паспорт після оформлення нового;
— подати відповідну заяву (бланк надається на місці) та аргументувати необхідність (наприклад, показати у паспорті дійсну візу до іншої країни).

Зверніть увагу, що наявність штампів про перетин кордону, наявність фото своєї малолітньої дитини не є обов’язковою підставою для залишення попереднього закордонного паспорта.
Окрім того, згідно положень діючого законодавства кожен громадянин України може мати одночасно не більше двох паспортів для виїзду за кордон.

Ще консультації