Кому потрібне та як отримати посвідчення на повернення в Україну?

Тим, хто за кордоном, або має намір виїхати

Посвідчення особи на повернення в Україну (його ще називають «білий паспорт») є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на в’їзд в Україну.
Оформлюється та видається таке посвідчення дипломатичними установами України за кордоном.

Коли оформлюється та видається посвідчення:
– втрата або викрадення під час перебування особи за кордоном документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну. У цьому разі громадянин України повинен звернутися до поліції за фактом втрати/викрадення документа та отримати відповідну довідку від них;
– закінчення строку дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
– недійсність (з будь-яких причин) документа, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;
– відсутність документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну (наприклад, у новонароджених, яким не оформлювалося українське свідоцтво про народження).

Громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року за внутрішнім українським паспортом (діти – за українським свідоцтвом про народження), можуть повертатися в Україну на підставі цього документа. Оформлювати білий паспорт їм не потрібно.

Білий паспорт оформлюється у консульстві позачергово у прийомні дні та видається протягом одного дня (але не більш як п’яти робочих днів). У разі необхідності надсилання письмового запиту строк оформлення може бути продовжено до моменту отримання відповіді, але не більш як 30 днів.
Посвідчення дійсне для повернення в Україну протягом 30 днів.

При оформленні посвідчення на повернення в Україну громадяни України на час воєнного стану звільнені від сплати консульського збору.

Оформлювати посвідчення на повернення в Україну можна й дистанційно – для громадян України, які опинилися в РФ без документів. Це надасть їм можливість виїхати через Естонію, Латвію, Литву, Грузію.

Органи Державної міграційної служби України оформлюють посвідчення в Україні за зверненням третіх осіб: одного з батьків або іншого законного представника дитини до 18 років; одного з подружжя; повнолітньої дитини; рідного брата/сестри.
Посвідчення можуть оформити й на підставі офіційного звернення Мінреінтеграції. Термін дії такого посвідчення – 3 місяці.

Ще консультації