Мікрокредити стали ще дешевші

Різне

21.12.2023 року, Президентом підписано Закон № 9422, покликаний  заборонити введення в оману українців щодо легких кредитів «до зарплати».

Основна частина Закону набере сили після офіційного опублікування.

ОСНОВНІ НОВОВВЕДЕННЯ ЗАКОНУ.

1. Запроваджено показник «денна процентна ставка за споживчим кредитом», визначено порядок його розрахунку та встановлено максимальний його розмір на рівні 1% у день від загального розміру кредиту.

2. Мікрофінансовим організаціям планують дати строк з дня набрання чинності законом на приведення своєї діяльності до нових правил – один місяць. Протягом цього цього строку Нацбанк не матиме права застосовувати жодних заходів впливу за недотримання вимог закону.

3. Запроваджено перехідний період у 240 днів для зниження ставки::

– перші 4 місяці з дня набрання чинності законом максимальна ставка не буде вище 2,5% в день;

– наступні 4 місяці – максимальна ставка встановлюється на рівні 1,5% в день.

4. Передбачена заборона на стягення штрафів і пені протягом 30 днів з дня набрання чинності Законом №9422, адже крдитні установи в цей період ще можуть застосовувати ставики вище 2,5%.

5. Забороняється стягнення штрафів і пені по кредитним договорам, що укладені чи продовжені у часті (пролонговані) після набрання чинності Законом.

6. Перехідний період для банків збільшено до 3 місяців. Цей строк наданий на приведення ними своєї діяльності у відповідність із Законом.

7. Через велике навантаження на надавачів небанківських послуг  норми Закону, що регулюють функціонування кредитного реєстру НБУ, наберуть сили через шість місяців.

Ще консультації