Нові правила складання іспитів для отримання посвідчення водія

Різне

В Україні майже рік працюють нові правила отримання посвідчення водія: кандидати у водії спочатку проходять теоретичний курс в автошколі і складають іспит, а вже після цього переходять до практичної частини навчання.

До кінця цього року планується запровадження ще низки змін для забезпечення максимально прозорих умов складання іспитів у сервісних центрах МВС. Зміни стосуються технічних умов у класах для складання теоретичних іспитів та автомобілів для складання практичних іспитів.

Такі зміни в рамках пілотного проекту вже впроваджені у Одеській, Львівській, Київській, Вінницькій та Київській областях, а з 03 серпня 2023 року – запрацюють ще у чотирьох областях. Відтепер у Сумській, Рівненській, Житомирській та Кіровоградській областях.

Нововведення, зокрема, полягають у наступному:
1. Запис на складання іспиту відбувається онлайн
2. Класи для здачі теоретичного екзамену облаштовані камерами з записом звуку, без «сліпих зон», з ідентифікацією особи за FACE ID.
3. Камери в авто розташовані таким чином, щоб знімати руки та ноги кандидата у водії та екзаменатора. Камери автоматично відвантажують відео на сервер, що не допускає впливу екзаменатора.
4. Моніторинг відео здійснюється на трьох рівнях: територіальному, регіональному і загальнодержавному.
5. Оскаржити кінцеву оцінку майбутньому водієві можна протягом 30 днів – саме стільки зберігатиметься відеозапис.
6. Що стосується практичного іспиту – планується частково оновити парк автомобілів: він складатиметься в основному з Renault та Hyundai віком до 5 років

Одна з найреволюційніших змін, яку планується впровадити, полягає в тому, що проходити теоретичну підготовку українці зможуть не лише в автошколах, а й із репетитором чи самостійно.

Ще консультації