Нові правила видачі паспортів громадянам за кордном

Тим, хто за кордоном, або має намір виїхати

Тепер за новим порядком буде здійснюватися прийняття у громадян за кордоном документів для оформлення і обміну паспорту громадянина України та закордонного паспорту, у тому числі замість втраченого або викраденого, а також видачі документів філією чи представництвом за кордоном ДП «Документ».

КМУ затвердив новий порядок оформлення паспортів громадянам України за кордоном, за яким чоловікам від 18 до 60 років треба буде пред’явити військово-обліковий документ. Таке правило з’явилося на підставі Постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України» від 04 червня 2024 року №648.

Проект почне працювати з 30 червня 2024 року та діяти до набрання чинності законом щодо надання адміністративних послуг громадянам України за кордоном, але не більше 6 місяців з дня набрання чинності цією постановою.

Наразі за кордоном працюють 12 центрів «Паспортний сервіс»:

  • Польща (Варшава, Краків, Вроцлав, Ґданськ);
  • Німеччина (Берлін, Кельн, Мюнхен);
  • Іспанія (Мадрид, Валенсія);
  • Чехія (Прага);
  • Словаччина (Братислава);
  • Італія (Мілан).

Відповідно до нових вимог мобілізаційного законодавства громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

  • у разі перебування за кордоном – шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК за місцем перебування на військовому обліку, або через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

Ще консультації