Оформлення допомоги при народженні дитини за кордоном

Тим, хто за кордоном, або має намір виїхати

Громадяни України, які народили за кордоном, мають право на отримання матеріальної допомоги по народженню дитини від України.

Заяву про призначення допомоги можна завантажити за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0145-23#Text

У заяві обов’язково вказується номер банківського рахунку, відкритого на ім’я матері дитини. Наразі не вимагається відкриття спеціального рахунку, це може бути звичайна картка для виплат, в тому числі, відкрита онлайн, без особистого відвідування банку.

Заяву разом із копією свідоцтва про народження дитини, виданого іноземною державою, треба надіслати поштою до органу соціального захисту населення районної ради за місцем реєстрації проживання одного з батьків.

 Свідоцтво про народження дитини, видане іноземною державою, повинно бути легалізовано та перекладено на українську мову. В залежності від країни перебування може вимагатися консульська легалізація, апостиль або жодної легалізації (якщо останнє передбачено двосторонніми договорами між Україною та країною перебування).

Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення не пізніше ніж 12 календарних місяців після народження дитини

На сьогодні розмір допомоги при народженні дитини становить 41280 грн. Допомога виплачується одноразово в сумі 10320 гривень, решта виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн на місяць.

Ще консультації