Оформити закордонний паспорт, знаходячись за кордоном, можливо або в Посольстві України у країні перебування, або у Паспортному сервісі ДП «Документ».
Наразі Паспортні сервіси відкрилися у низці країн: Польща (м. Варшава, м. Гданськ, м. Краків, м. Вроцлав), Німеччина (м. Берлін, м. Кельн), Іспанія (м. Мадрид, м. Валенсія), Чехія (м. Прага), Словаччина (м. Братислава) та Туреччина (м. Стамбул). Адреси можна подивитись за посиланням https://pasport.org.ua/centers .
Проте, якщо в Посольстві можна оформити лише закордонний паспорт, то у Паспортному сервісі доступні такі послуги:
- оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого);
- обмін ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку з закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);
- обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності);
- одночасне оформлення закордонного паспорта та ID-картки;
- обмін посвідчення водія (в усіх центрах, окрім у м. Мадриді)
Так, запис на прийом щодо виготовлення закордонного паспорту у Посольствах ведеться виключно через електронну чергу, у яку, судячи по відгукам, записатися вкрай важко через велику кількість запитів. При цьому час очікування свого документа може сягати 3-6 місяців.
У той же час, окрім електронної черги у Паспортних сервісах можливо отримати послугу у порядку живої черги. Час очікування документів після оформлення 1-3 місяці.
Варто звернути увагу, що на відміну від Посольства сервіс ДП «Документ» бере додаткову плату за свої послуги, про що не вказано на офіційному сайті Паспортного сервісу. Тому, вартість краще заздалегідь дізнаватися за номерами колл-центру: +38 (044) 597-87-77, +38 (067) 447-02-92, +38 (050) 472-57-55 або на електронну пошту info@dpdok.com.ua
Окрім того, змінами у закон у зв’язку із воєнним станом, стало можливо пересилання закордонного паспорту, оформленого в Україні, до Посольства України або паспортного сервісу ДП «Документ» за кордоном, і навпаки.