Особливості виплат за поранення

Воїнам ЗСУ і їх родинам

Однією з найчастіших проблем, з якими стикаються військовослужбовці, є невиплати за поранення.

У разі поранення зберігається виплата грошового забезпечення за останньою займаною посадою на весь час лікування, яке може тривати не більш ніж 12 місяців поспіль. Мається на увазі перебування в лікувальних закладах, відпустка для лікування після поранення. Однак не пізніше ніж за 4 місяці після початку лікування військовий має пройти медичний огляд ВЛК для визначення потреби в тривалому лікуванні. Отже, це впливає на продовження виплат.

Коли сплачується 100 тис. Грн./міс.:

– Під час перебування на стаціонарному лікуванні (зокрема і за кордоном).

– Під час відпустки для лікування в разі тяжкого поранення.

Підставою для цієї виплати є довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), її мають надати у військовій частині і в ній має бути вказано, що поранення пов’язане із захистом Батьківщини.

В довідці обов’язково має бути зазначено, що військовослужбовець був у засобах індивідуального захисту, не вчиняв кримінального правопорушення, не намагався сам собі завдати тілесного ушкодження і не перебував у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Інакше це буде підставою для відмови у виплатах.

Додаткова винагорода має виплачуватися за весь час перебування у госпіталі або лікарні. Вона обраховується пропорційно від кількості днів «бойових» днів.

Якщо після лікування в госпіталі або лікарні військовий пройшов ВЛК і вона визначила потребу у відпустці для лікування, то далі мають виплачувати 100 тисяч гривень на місяць під час перебування в такій відпустці. Але це можливо лише у разі важкого поранення, про що зазначається у висновку ВЛК. У разі неважкого поранення виплата припиняється.

У разі, якщо йдеться не про поранення, а «бойову» травму, то також виплачується додаткова винагорода. Якщо додаткова нагорода після поранення не виплачується, то необхідно написати рапорт на ім’я командира щодо включення до наказу про виплату додаткової винагороди і додати до цього рапорту копію довідки про поранення.

Одноразова грошова допомога передбачена тим, хто має інвалідність або частково втратив працездатність. Її розмір залежить від встановленої групи інвалідності та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який переглядається щороку.

Поранення військовослужбовців є однією з підстав для виплати матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Така допомога може виплачуватися раз на рік у розмірі місячного грошового забезпечення.

Ще консультації