Перевищення швидкості і сезонність шин – новий законопроєкт

Різне

Група народних депутатів внесла до ВР законопроєкт №11029 щодо посилання відповідальності за порушення у сфері безпеки дорожнього руху, а саме: щодо швидкості руху та встановлення шин відповідно до сезонності.

Згідно з пояснювальною запискою прийняття проєкту акта обумовлюється необхідністю встановлення чіткої відповідальності водіїв транспортних засобів (далі – ТЗ) за використання в дорожньому русі автомобілів, зі встановленими шинами, що не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації (зокрема щодо сезонності).

З погіршенням погодних умов та наближенням зимового періоду часу висуваються підвищені вимоги до ТЗ у частині щодо встановлення шин відповідно до сезонності, що безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху. Законодавством України на сьогодні частково врегульовано питання щодо встановлення на ТЗ шин виходячи з погодних умов. Так, відповідно до примітки до пункту 31.4.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі – Правила дорожнього руху), у разі постійної експлуатації ТЗ на дорогах, на яких проїзна частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїзної частини.

По-друге, проєктом акта передбачається запровадження на законодавчому рівні положень щодо фіксації перевищення встановлених обмежень швидкості руху ТЗ шляхом вимірювання їх середньої швидкості руху. Вказане забезпечить реалізацію в Україні альтернативного методу фіксації порушень швидкості руху ТЗ та більш ефективному виявленню таких правопорушень на дорозі. Середньою швидкістю руху ТЗ є швидкість визначена технічними засобами – приладами контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото-, відеофіксації, за принципом «відстань/час», зафіксована не менш ніж двома зонами контролю.

Таким чином, пропонується внести зміни до ст. 121 КУпАП щодо використання шин, що не відповідають вимогам стандартів, ПДР і технічної експлуатації. Штраф пропонується збільшити з 680 грн. До 1700, а у разі повторності – 3400-8500 грн.

Також щодо порушення швидкості пропонується внести зміни до ст. 122 КУпАП, доповнивши новою нормою щодо середньої швидкості без збільшення розміру штрафів.

Ще консультації