Пільги по кредитам для військових

Воїнам ЗСУ і їх родинам

Про деякі питання звільнення від сплати відсотків за користування кредитом і звільнення від сплати штрафів, пені за несвоєчасну сплату платежів за кредитом для військових.

Відповідно до ч. 15 ст. 14 ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей” Військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на весь час їх призову, а військовослужбовцям під час дії особливого періоду, які брали або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, які перебували або перебувають безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, – штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Штрафні санкції, пеня та проценти за кредитом будуть нараховуватися, якщо:

Кредитні договори оформлені на придбання майна, яке віднесено чи буде віднесено до об’єктів житлового фонду (житлового будинку, квартири, майбутнього об’єкта нерухомості, об’єкта незавершеного житлового будівництва, майнових прав на них), та/або автомобіля.

Алгоритм дій для отримання таких пільг:

  1. Отримати від банку розрахунок заборгованості за тілом кредиту, а також процентів, комісій, штрафів, пені;
  2. Подати письмову заяву до банку про звільнення від сплати процентів, комісій, штрафів за кредитом, долучивши копії документів на підтвердження статусу військовослужбовця. Про своє рішення банк має повідомити протягом 30 днів з моменту такого звернення;
  3. У разі відмови банку звернутися до Національного банку України зі скаргою на незаконну відмову у реалізації прав військовослужбовця, або до суду з відповідним позовом.

Ще консультації