Спрощено порядок отримання УБД

Воїнам ЗСУ і їх родинам

Уряд вніс зміни, що спрощують порядок отримання статусу учасника бойових дій.

Основні нововведення:

– Запроваджується електронний кабінет у Єдиному державному реєстрів ветеранів війни (ЄДРВВ).

– Визначено можливість подання заяв у паперовій та електронній формі залежно від категорій осіб.

– Пошук та збір документів для отримання статусу УБД покладається на відповідні комісії, а не на самих військовослужбовців, як це було до змін.

Електронний кабінет Реєстру ветеранів призначений для внесення до Реєстру та отримання з нього інформації для заявників (військовослужбовців), секретарів комісій та адміністраторів Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Про порядок і форму подання заяви.

Особи, які проходять службу в органах Сил безпеки та оборони, подають заяву в електронній формі засобами Порталу «Дія» або ЄДРВВ. За відсутності необхідних документів у заяві зазначаються лише відомості, необхідні для надання статусу УБД (перевірка їхньої достовірності покладається на комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій). Комісії зобов’язуються витребувати в уповноваженого органу відсутні документи.

Співробітники розвідувальних органів України подають заяву виключно в паперовій формі відповідним комісіям розвідувальних органів.

Особи з числа добровольчих формувань подають заяви у паперові формі безпосередньо комісії УБД поштою або через ЦНАП. Статус УБД таким особам надається міжвідомчою комісією Мінветеранів.

Комісії розглядають документи, у разі потреби заслуховують пояснення заявників, стосовно яких вони подані, свідків та в місячний строк із дня надходження документів приймають рішення щодо надання статусу УБД. Комісії подають на розгляд міжвідомчої комісії документи зі спірних питань, які потребують міжвідомчого врегулювання.

Повідомлення про надання (відмову у наданні) статусу УБД заявник отримує:

– шляхом надсилання повідомлення на електронну (поштову) адресу, зазначену заявником у заяві, що подана в паперовій формі;

– засобами Порталу «Дія» або засобами Реєстру (у разі подання заяви в електронній формі).

Рішення комісії або міжвідомчої комісії може бути оскаржене відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та/або в судовому порядку.

Ще консультації