Виплати військовим, які перебувають на лікуванні

Воїнам ЗСУ і їх родинам

Якщо офіцер, сержант, рядовий чи особа старшинського складу має захворювання та перебуває на лікуванні у зв’язку з відповідним висновком ВЛК, вона отримує грошове забезпечення за останньою штатною посадою, котру займала. Це може тривати до 4 місяців. Винятки – конкретні ситуації, де передбачено можливість перебувати на лікуванні понад цей період. Коли йдеться про обчислення грошового забезпечення, то сюди входить усе, окрім морського забезпечення і винагород. Це значить, що йдеться про оклад за військове звання, надбавку за вислугу років, посадовий оклад та щомісячні види грошового забезпечення.

Як відбувається продовження лікування?
Якщо 4 місяці безперервного лікування минули, грошове забезпечення виплачується далі за 2 умов:

– подальше перебування у відпустці для лікування передбачене нормами чинних нормативно-правових актів;
– є відповідне рішення командира з’єднання чи керівника органу військового управління вищого рівня, підставою для якого став висновок ВЛК.

У такому разі, продовжуючи лікування, військовий і далі отримуватиме відповідне грошове забезпечення.

Коли виплачується додаткова винагорода?
Якщо військовий лікується у зв’язку з пораненням, яке він отримав, захищаючи Батьківщину, то йому виплачується додаткова винагорода в сумі 100 тисяч гривень. Якщо військовий має травму, контузію чи каліцтво з цієї причини, то, аби отримати згадану суму, йому навіть не обов’язково безперервно перебувати на стаціонарному лікуванні. Коли військовий перебуватиме на лікуванні з цих причин повторно, під час кожного такого перебування він має отримувати винагороду в 100 тисяч гривень. Це стосується лікування не лише в українських, а й в закордонних медичних установах.

Підстава для видання наказу про виплату такої винагороди – довідка про обставини травми, яку видає командир ВЧ. Коли керівники ВЛК закладів охорони здоров’я Міноборони надають військовому рекомендацію щодо потреби у відпустці за станом здоров’я, одночасно надаються і медичні висновки, у яких міститься інформація про ступінь важкості поранення та виплати винагороди у розмірі 100 тисяч гривень на час відпустки, передбаченої для лікування.

Якщо військовослужбовці перебувають тривалий час на лікуванні, то допускається їх зарахування у розпорядження командирів. Щодо грошового забезпечення військовим (окрім строковиків) у таких випадках, то воно виплачується у відповідності до займаних посад, однак це може тривати не більше 2 місяців. Стосовно продовження строків виплати, це можливо лише за наказом Міністра оборони.

Юрист Діана Тернова

Ще консультації