Як отримати відстрочку від мобілізації?

Різне

16.05.24 Уряд ухвалив постанову № 560, яка вже встигла створити багато шуму і розголосу. Постанова набула чинності 18.05.24.

Один з основних моментів – цією постановою врегульовано порядок надання відстрочки від призову на службу під час мобілізації. Раніше це не було врегульовано окремим нормативно-правовим актом, а відстрочки надавалися на підставі актів, що регулювали діяльність ТЦК.

Ті, хто отримував відмову або ігнорування з боку ТЦК щодо розгляд заяв на відстрочку, скаржилися до суду і в судовому порядку зобов’язували ТЦК таку відстрочку надати або розглянути по суті заяву на відстрочку.

Нагадаємо, відстрочку мають ті категорії, які зазначені у ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підгтовку та мобілізацію».

Уряд, зокрема, затрвердив форму заяви на відстрочку та перелік документів, необхідний для її отрмиання для кожної категорії, хто має на це право.

Постановою також врегульовано, що при ТЦК створюються спеціальні комісії щодо розгляду таких відстрочок на чолі з головою ТЦК.

Основний момент – у разі подачі заяви на відстрочку таку особу не можна направити на проходження ВЛК та мобілізувати, до ухвалення відповідного рішення по суті заяви. Рішення має ухвалюватися протягом 7 днів. Однак, окремі ТЦК з моменту набуття чинності цією постановою навіть відмовлялися реєструвати заяви, а також коментували, що поштою такі заяви прийматися не будуть. Наразі залишається відкритим питання, чи можна подати таку заяву, не відвідуючи ТЦК, адже попередня судова практика свідчила про те, що таку заяву можна подавати і поштою. Проблематичною є також отримання відстрочки для осіб, які не стоять на обліку в ТЦК, у зв’язку з чим заяви можуть фактично не розглядатися. Однак, і з цього приводу вже ухвалювалися судові рішення на користь заявників з посиланням на те, що відстрочка надається незалжено від виконання особою правил військового обліку.

Ще консультації