Корисна інформація для тих, хто втратив документи і хоче їх відновити.
Часто трапляються ситуації, коли людина може загубити, зіпсувати або втратити документ, особливо в умовах воєнного стану або переїду на інші території чи за кордон.
Повторна видача через застосунок «Дія»
Наразі можна замовити дублікати свідоцтв та витяги про:
– народження (своє та своїх рідних);
– зміну імені та прізвища;
– реєстрацію шлюбу (своє та рідних);
– розірвання шлюбу (своє та рідних);
– смерть.
Як замовити документ?
1. Авторизуватися на порталі ДІЯ
2. Перейти в розділ “Послуги” та вибрати “Довідки і витяги”
3. Натиснути на потрібний документ і перевірити дані заявника
4. Вказати, для кого документи, причину повторної видачі.
5. Обрати орган, в якому документ можна отримати.
6. Сплатити адміністративні послуги.
Зауважимо, що такі документи можна лише замовити онлайн, а отримувати їх необхідно особисто або через представника.
Також ви можете звернутися до адвоката, уклавши з ним відповідний договір. Таким чином адвокат матиме повноваження замовити, отримати і надіслати вам такий документ без вашої особистої участі.
Видача дублікатів нотаріальних документів
Заповіт, договори (дарування, купівлі-продажу, міни, іпотеки тощо), свідоцтва про право на спадщину за законом або заповітом, довіреності, свідоцтва про право власності тощо можна відновити, звернувшись із письмовою заявою особисто або доручивши зробити це іншій особі до нотаріальної контори і отримати дублікат втраченого або зіпсованого документа.
Видача дубліката втраченого або зіпсованого документа здійснюється державним нотаріальним архівом. Якщо ж примірники документів, посвідчених або виданих нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування, ще не передано до архіву, то дублікат втраченого документа видається відповідно нотаріусом чи посадовою особою виконавчого комітету за місцем його зберігання.
Які документи, крім заяви, необхідно подати нотаріусу для отримання дубліката документу:
– паспорт громадянина України, облікову картку фізичної особи-платника податків;
– представнику особи, для якої вчиняється нотаріальна дія – нотаріально посвідчену довіреність (із зазначенням, що представник має право представляти інтереси особи в органах нотаріату, в тому числі в державному нотаріальному архіві, з правом отримувати дублікати документів).
Якщо заявниками є спадкоємці або виконавець заповіту, додатково потрібно подавати свідоцтво про смерть та документи, що підтверджують родинні стосунки.
Якщо родич помер на окупованій території, то спершу необхідно на підставі рішення суду встановити факт його смерті на окупованій території і отримати свідоцтво про смерть українського зразка.
Спадкоємцям дублікат свідоцтва про смерть видається виключно на запит нотаріуса, яким заведена спадкова справа. До запиту нотаріус обов’язково має долучити належним чином засвідчену ним фотокопію свідоцтва про смерть та документів, які підтверджують родинні відносини спадкодавця зі спадкоємцем.