Які зміни в житті українців можуть відбутися з червня?

Різне

1️. ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФУ НА ЕЛЕКТРИКУ

Через часті обстріли зруйновано майже всі ТЕС України, що спричинило великий дефіцит електрики. Уряд ухвалив рішення щодо збільшення тафів на електроенергію на 60% – до 4,32 грн за кВт для всіх споживачів незалежно від обсягу споживання. Крім того, відключення світла влітку триватимуть, – зазначають в Укренерго.

2️. ШТРАФ ЗА ПЕРЕКАЗ З КАРТКИ НА КАРТКУ

У червні Нацбанк може обмежити карткові перекази до суми 100 000 гривень на місяць і кількість переказів – до 30 на місяць. Також банк може накласти штраф за переказ з картки на картку, якщо вважатиме операцію підозрілою, наприклад, якщо особа не зареєстрована як ФОП і регулярно отримує великі суми.

3️. ОНОВЛЕННЯ ДАНИХ У ТЦК

Протягом усього червня у військовозобов’язаних громадян залишиться обов’язок оновлення даних у ТЦК. Зробити це зобов’язані всі чоловіки віком від 18 до 60 років (крім тих, кого виключено з військового обліку), а також жінки-медики. На це дається 60 днів з 18 травня цього року.

4️. ДОПОМОГА ВПО В ЧЕРВНІ

У червні продовжать виплачувати допомогу переселенцям із вразливих категорій – людям з інвалідністю, сім’ям із дітьми, малозабезпеченим, непрацездатним тощо. Є також нововведення – з червня почнуть виплачувати допомогу людям, які евакуюються із Сумської та Харківської областей. Також у червні вводиться нова допомога ВПО – субсидія на оренду житла. З її прийняттям сім’ї переселенців платитимуть близько 20-30% від суми орендної плати, а решту компенсує держава.

5️. ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ

З червня 2024 відновлюється загальний порядок призначення житлових субсидій та пільг. Таким чином, домогосподарствам, які отримували грошову компенсацію на оплату комуналки за окремим механізмом на час дії воєнного стану, потрібно впродовж місяця звернутися до ПФУ для продовження виплат – до 1 липня 2024.

6️. ПІДВИЩЕННЯ ПОДАТКІВ

У червні можуть зробити обов’язковим військовий податок для всіх, зокрема й для ФОПів. Також можливо змінять ПДВ. Підвищення податків анонсується через великий дефіцит у державному бюджеті та збільшення витрат на військові потреби. Наразі інформація уточнюється.

7️. Тест для тих, хто закінчує навачання у школі

11-класники в червні складатимуть Національний мультитест для вступу до ЗВО. Основна сесія НМТ 2024 триватиме з 14 травня до 24 червня. Обов’язковими предметами на НМТ будуть українська мова (без літератури), історія України та математика. Четвертий предмет обирає випускник. Додаткова сесія триватиме з 11 по 19 липня. На неї можуть зареєструватися ті, хто пропустив основну з поважної причини, наприклад, через хворобу, відсутність світла або повітряну тривогу.

Ще консультації