Зміни до Податкового Кодексу з 1 серпня 2023.

Різне

26 липня 2023 року підписано Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (законопроект №8401).
Закон загалом стосується скасування пільг у сфері оподаткування, які були введені на початку війни для підтримки українського бізнесу.
Отже, чого чекати:

1️. Скасування ставки єдиного податку 2%.
Платник 2% єдиного податку має право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. За відсутності такої заяви, платник автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання ставки 2% ЄП.
Суб`єкти господарювання, які з дня державної реєстрації (новостворені) обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 5%.
Для тих суб`єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена – автоматичне відновлення прав і обов`язків платника ПДВ.
Можливість платникам, які в 2023 році перейшли з 2% ЄП на загальну систему, перейти повторно в 2023 році на спрощену систему за шляхом подання заяви. При цьому, в разі подання заяви до 01 вересня 2023 року, такий платник вважатиметься платником ЄП з 01 серпня 2023 року.

2️. Часткове скасування заборони проведення податкових перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг.

3️. Відновлення притягнення до відповідальності за порушення у сфері використання касових апаратів (РРО).
З 1 січня 2022 року більшість підприємців була зобов’язана працювати з РРО, якщо мають валютну виручку, чи POS-термінал/інтернет еквайринг. Проте на початку війни уряд дав послаблення. Тепер Закон скасує таке послаблення і з 1 серпня за невидачу чека підприємці повинні будуть сплатити штраф в розмірі 100–150% від суми товару, придбаного без видачі чека.
При цьому, звільняються від відповідальності за порушення в сфері використання РРО ті платники, що провадять діяльність (окрім торгівлі підакцизними товарами). Перелік таких територій за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1668-22#top .

4️. Законом також передбачено:
– Податковий борг, який виник за період 01.04.2022 по 31.07.2023 не враховується під час визначення можливості платника податків надалі перебувати на спрощеній системі;
– Можливість добровільної сплати єдиного податку і ЄСВ для платників на 1 та 2 групі на територіях можливих та активних бойових дій.

Ще консультації