Зміни у фінансовій допомозі внутрішньо переміщеним особам

Тимчасово переміщеним особам

В Україні відбулося оновлення політики фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам.  21 листопада 2023 року Кабінет Міністрів постановою № 1226 вніс зміни до деяких своїх актів щодо обліку та виплат на проживання для ВПО.

Тепер ВПО, які перебували за кордоном понад 30 днів і повернулися в Україну, та звертаються вперше за допомогою, можуть звернутися за призначенням виплат тільки через 15 робочих днів після повернення в Україну.

Особа вважається такою, що звертається вперше, якщо до дня звернення їй не призначалася і не виплачувалась допомога.

Тим ВПО, які повернулися в Україну після 01.08.2023 року, але до цього втратили допомогу з причини перебування за кордоном понад 30 днів, виплату призначатимуть за особистим зверненням. І це можливо буде зробити тільки через 15 робочих днів після повернення в Україну. При цьому, виплата призначатиметься на 6 місяців.

Крім того, особи, які постраждали від повторного переміщення у зв’язку з обов’язковою евакуацією після 01.08.2023 року (в т.ч. внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС) і які раніше отримували виплати, зможуть отримувати допомогу протягом ще додаткових 6 місяців.

Якщо людина раніше відмовилася від виплат, допомога на проживання буде призначатися повторно, якщо:

  • після припинення виплати допомоги житло особи було знищено або пошкоджено;
  • особа повторно перемістилася з територій, на яких наразі ведуться бойові дії або тимчасово окупованих рф, перелік  яких затверджено Мінреінтеграції.

Також було зазначено, що деякі громадяни України мають право на фінансову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. На таку допомогу можуть розраховувати ті, хто ще не отримував коштів від будь-якої міжнародної організації. Грошова допомога виплачується три місяці, і є також можливість отримати одноразову «зимову» виплату в розмірі 2220 гривень. При цьому, допомогу зможуть отримати за умови, якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 5400 гривень.

Ще консультації