Звільнення через перебування родичів на тимчасово окупованій території

Різне

Законодавець вигадав нову підставу для звільнення з роботи.

Парламент ухвалив законопроект №7731 про внесення змін до КЗпП України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.

Зокрема, цим актом передбачено, що особа може бути звільнена через те, що не повідомила роботодавця про родичів чи інших близьких осіб, які знаходяться на тимчасово окупованій території.

стаття 142 КЗпП України тепер буде містити такі положення:

– надання працівниками інформації щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території;

– зобов’язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом.

І тепер роботодавець зможе звільнити працівника за невиконання ним обов’язків, зазначених вище

Встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури є обов’язковим.

Законопроєкт містить ще одну підставу для відсторонення від роботи, а саме: проведення службової перевірки роботодавцем, який віднесений до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктів чи операторів критичної інфраструктури.

Натомість, КЗпП України не містить визначення службової перевірки.

Ще консультації