Звіт за результатами соціологічного онлайн-дослідження.
Методологія: онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам із бази даних (дослідницької онлайн-панелі Херсонської громади). Вибірка сформована на основі демографічних показників станом на 1 січня 2022 року. За таких показників похибка дослідження не перевищує 5% з вірогідністю 0.95. У вибірці представлені як херсонці, які зараз знаходяться в громаді, так і ті, хто виїхав з Херсона після 24.02.2022 і перебуває зараз в інших областях України або за кордоном. Офіційні дані щодо міграцій херсонців наразі відсутні, тому немає можливості оцінитипредставленість у вибірці респондентів за цією ознакою, проте існують підстави вважати, що співвідношення у вибірці респондентів, які залишились в громаді є більшим, ніж у реальності, що може впливати на результати дослідження.
Мета дослідження: з’ясувати динаміку змін в оцінках херсонцями соціально-економічної та безпекової ситуації у Херсоні.
Обсяг вибірки: 400 респондентів.
Терміни проведення польового етапу: з 28 травня по 20 червня 2024 року.
Замовник дослідження: Фонд громади міста Херсон «Захист».
Виконавці дослідження: Олег Сінаюк (ТОВ Нью Імідж Маркетинг Груп, директор); Микола Гоманюк (Хесонське обласне відділення Соціологічної асоціаціїиУкаїни, голова); Ігор Даниленко (ТОВ Нью Імідж Маркетинг Груп,аналітик).
Ключові результати
1.Рейтинг проблем громади за останні півроку дещо змінився. Стало більше труднощів із працевлаштуванням (59%, + 12% порівняно з груднем 2023), на 6% збільшилася занепокоєність проблемою бродячих тварин (37%, +12%) і замалою кількістю укриттів (33%, +9%). Також до п’ятірки найбільш актуальних проблем увійшли «наслідки затоплення міста після підриву греблі Каховської ГЕС» та «несправедливий розподіл гуманітарної допомоги», але їх зміни знаходяться у межах похибки.
2.Щодо інформаційних потреб, то для херсонців залишається важливою інформація про надання гуманітарної допомоги (36%), а ось тих, хто хотів би отримувати більше інформації про діяльність місцевої влади стало менше – у грудні 2023 року таких було 41%, а зараз 34%.
3.Залишається високим попит на консультації з питань працевлаштування (32%, + 5% порівняно з груднем 2023), отримання компенсації за пошкоджене під час війни майно (30%, – 2%), і з питань оплати за комунальні послуги (27%, +3%).
4.У контексті відновлення так само, як і в грудні 2023 року, до рійки пріоритетів увійшли: відбудоваз руйнованих будівель (59%, +4%), виявлення та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів (49%, – 3%) і повернення людей в громаду (43%, + 2%).
5.Серед стратегічних напрямків розвитку закріпилися три: розвиток малого та середнього бізнесу (77%, +3 порівняно з груднем 2023 року), розвиток промисловості (61%, – 1%), розвиток туризму та рекреації (53%,+3%).
6.Психоемоційний стан херсонців можна описати збільшенням тривожності (56%, +5 порівняно з груднем 2023 року) і розчарування (40%, + 11%). Проте «надія» (43%) та «очікування покращень» (43%) залишаються в топ-5 найбільш популярних слів, які описують теперішній стан херсонців. Так само «надія» (53%) та «очікування покращень» (51%) знаходиться на вершині рейтингу слів, які виникають у херсонців, коли вони думають про майбутнє.
7.Херсонці продовжують страждати від обстрілів. Найбільшу шкоду завдає ворог житлу. На 16% за 10 місяців збільшилася кількість херсонців, у сім’ях яких було пошкоджено житло (з 35% у вересні 2023 року до 51% зараз), багатоквартирний будинок чи двір, де знаходиться квартира (+13%).
8.Рятувальники (Державна служба з надзвичайних ситуацій у Херсоні), військові у Херсоні, херсонські волонтери і херсонські комунальники залишаються . людьми з найбільшим рівнем довіри у громаді.
9.Має тенденцію до збільшення кількість тих херсонців, які не збираються повертатись у місто. За останні 11 місяців таких збільшилося у 7 разів – з 3% у липні 2023 року до 22% зараз.
Повний текст дослідження можете завантажити тут або переглянути англійською.
Дослідження проведено БО «Фонд громади міста Херсон «Захист» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Зміст продукту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом з обов’язковим посиланням на джерело.